KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14545469
nr 1454 5469
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Religiöst motiv. Signerad. Blandteknik, bildmått: 60x45cm, yttermått inklusive ram: 72x56cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:23:18
100 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth